4 Lata Eltena

Dodany 12 września 2018
2 komentarze

Usługa Elten, będąca m.in. Siecią społecznościową dla niewidomych ma już 4 lata. O tym, co było i planach na przyszłość, Michał Dziwisz rozmawia z Dawidem Pieperem, pomysłodawcą i twórcą projektu.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: 4 Lata Eltena

Ten podcast był pobierany 852 razy

Komentarze

  • Pates napisał(a):

    Niestety nie mogłem być przy audycji na żywo i szczerze tego żałuję. Oby tak dalej Dawidzie, elten jest naprawdę dobrym programem. Sam czekałem na jego premierę pierwszej ofbety te 4 lata temu.

  • Grzegorz Turek napisał(a):

    Witam. Dobrze Dawid że wspomniałeś o aplikacji na androida gdyż była by to super sprawa. Mam eltena na komputerze lecz nie korzystam z niego prawie wcale tak jak z komputera gdy odpalam go tylko do jakiś powaźniejszych zadań jak tworzenie klipów na youtube czy nagranie nowej piosenki na FL Studio a że ostatnio robie to bardzo żadko więc i na eltena nie wchodzę bo tak żadko odpalam komputer. Wadą takich aplikacji w stosunku do androida jest taka że poprostu po wyłączeniu jej czy po ponownym uruchomieniu komputera taka aplikacja o sobie nie przypomni puki sam nie przypomnisz sobie że należy ją włączyć a w tego typu aplikacjach ważne jest by poprostu były cały czas włączone by choćby otrzymywać jakieś powiadomienia czy napisać do kogoś. W androidzie jest inaczej a że telefon z androidem mam cały czas przy sobie to i z powiadomieniami jestem na bierząco no i sama ergonomia pracy na smartfonie przebija komputer jeśli chodzi o aplikacje społecznościowe, weśmy za przykład takiego facebooka czy aqwamaila. Praca na nich jest poprostu przyjemnością a ubić ich nie ubijesz do końca gdyż w androidzie jest tak zrobione że powiadomienia i tak dostaniesz, fakt że z pisaniem na dotykowcu jest nieco problem ale można go rozwiązać choćby dobrą klawiaturą na bluetooth. Elten na androida był by świetny gdyż miało by go się zawsze przy sobie,. Przypomniał by o sobie zawsze poprzez powiadomienia a co za tym idzie w każdej chwili można by było czegoś dokonać na eltenie gdyż było by to bardziej szybsze i wygodniejsze niż gdyby się to robiło na komputerze. Moje sugestie co do nowych funkcji eltena to można by było dodać transmisje audio na żywo tak jak są one w formie wideo na facebooku zarówno dostępne z wersji aplikacji mobilnej jak i z komputera, było by to niezłym uzupełnieniem blogów . druga rzecz bo nie wiem czy jest to poprostu rozmowy głosowe między użytkownikami bądź grupami użytkowników. Przydało by się też bo nie wiem czy jest, udostępnianie postów z eltena w formie linku choćby na facebooka a w przypadku apki na androida także udostępnianie treści z internetu do eltena poprzez funkcje udostępniania w androidzie. Takie funkcje powinny pomóc w rozwoju eltena. Wiem że pierwsza wersja ma być na iosa ale i tu też powinno się to sprawdzić. Puki co czekam na wersje na androida.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych