Apple a niewidomi - podcasty

Najnowsze podcasty

Subskrybuj podcasty z tej kategorii

Ilość podcastów w tej kategorii: 284

Aplikacje Biblijne w Systemie iOS

Dodany 30 września 2022
brak komentarzy

Tomasz Matczak prezentuje kilka aplikacji, dzięki którym Biblia staje się łatwo dostępna z poziomu iPhone’a

Pliki do pobrania :

Nowości w macOS 13 (Ventura)

Dodany 28 września 2022
2 komentarze

Zgodnie z obietnicą z poprzedniej audycji, Arkadiusz Świętnicki demonstruje nowe możliwości, z których już niedługo będą mogli korzystać użytkownicy komputerów Apple.

Pliki do pobrania :

Nowości w iOS 16 i watchOS 9

Dodany 27 września 2022
13 komentarzy

O tym, co nowego pojawiło się w mobilnych systemach Apple opowiada Maciej Walczak.

Pliki do pobrania :

Ustawienia w Systemie macOS 13 (ventura)

Dodany 21 września 2022
5 komentarzy

Nowa wersja systemu na komputery Apple to, oprócz szeregu innych usprawnień, nowy panel ustawień, mocno zbliżony do tego, co dostępne jest w systemach mobilnych. Arkadiusz Świętnicki omawia wygląd tego panelu, oraz zmiany, usprawnienia i jego błędy.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 151

Dodany 19 września 2022
24 komentarze

oficjalnie ukazał się iOS 16, zatem, na dobry początek, omawiamy błędy, które ten mobilny system Apple przynosi w sferze dostępności. Oprócz tego opowiadamy m. in. O nadchodzącej płycie indukcyjnej z fizycznymi pokrętłami, nowej, planowanej publikacji dla osób niewidomych, przeglądarkowym czytniku EPUBów, mamy też kilka ciekawostek dla grających na gitarze. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie!… Czytaj cały artykuł »

Pliki do pobrania :

Salonik u Jacka, Odcinek nr 1: Navilens – kolorowe kwadraty

Dodany 17 września 2022
brak komentarzy

Do materiałów publikowanych przez Tyflopodcast dołącza tworzony przez Jacka Zadrożnego podcast Salonik u Jacka. Wszystkich, którzy nie słuchali, zapraszamy przez najbliższe tygodnie do nadrobienia zaległości a ci, którzy już słuchali może… Włączą jeszcze raz? W pierwszym odcinku Jacek i zaproszeni przez niego goście rozmawiają o systemie Navilens. To kolorowe kody graficzne pozwalające na przekazywanie informacji,… Czytaj cały artykuł »

Pliki do pobrania :

CleanMyMac X

Dodany 16 września 2022
brak komentarzy

Arkadiusz świętnicki opisuje możliwości tej aplikacji, czyszczącej system macOS ze zbędnych plików.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: CleanMyMac X

Ten podcast był pobierany 382 razy

TyfloPrzegląd Odcinek nr 149

Dodany 12 września 2022
15 komentarzy

Głównym, choć niejedynym tematem tego TyfloPrzeglądu była konferencja Apple. Oprócz tego rozmawialiśmy o ciekawych inicjatywach, w których warto wziąć udział, nowej wersji wytycznych dostępności WCAG 2.2, nowościach w oprogramowaniu, a także społeczności, która pomoże nam z nieznanymi piosenkami, uparcie chodzącymi po głowie. Tematów, jak zwykle, było znacznie więcej, po szczegóły zapraszamy do audycji.

Pliki do pobrania :

Gesty VoiceOver w Systemie iOS, stan na rok 2022

Dodany 7 września 2022
2 komentarze

Od czasu, kiedy kompleksowo zajmowaliśmy się obsługą systemu iOS przez niewidomego użytkownika, sporo się w tej materii zmieniło. Niniejsza audycja rozpoczyna cykl materiałów, w których Maciej Walczak opisze sposób korzystania z systemu iOS z użyciem wbudowanego czytnika ekranu, VoiceOvewr. Na dobry początek Maciej omawia te znane i mniej znane gesty, ułatwiające pracę z dotykowymi urządzeniami… Czytaj cały artykuł »

Pliki do pobrania :

PDF Squeezer

Dodany 24 lipca 2022
brak komentarzy

Możliwości tej aplikacji, przeznaczonej do redukcji rozmiarów dokumentów PDF w systemie macOS prezentuje Arkadiusz Świętnicki.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: PDF Squeezer

Ten podcast był pobierany 866 razy

1 2 3 29
Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.

Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych