Dźwięk w Windows 10

Dodany 12 lutego 2019
2 komentarze

O możliwościach najnowszego Windowsa w zakresie zarządzania dźwiękiem opowiada Tomasz Bilecki.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Dźwięk w Windows 10

Ten podcast był pobierany 523 razy

Komentarze

  • Michał pisze:

    A taki pomysł na praktyczne wykorzystanie gniazda HDMI, żeby nie marnowało się. Jeszcze nie testowałem, ale gdyby stabilność nie zawiodła, to wygląda ciekawie. Pod wyjście HDMI podpinamy adapter przejściówkę z HDMI na VGA plus gniazdo na Jack audio. No i do tego słuchawki lub głośniki. Wiem, że ten przetwornik to nie to samo, co profesjonalna karta dźwiękowa, ale zawsze, tym bardziej, że to nie koniec pomysłu. Teraz pomiędzy komputer a tę przejściówkę wkładamy tzw. sprzętowy przełącznik HDMI (odpowiednik KVM). No i możemy mieć kilka komputerów pod jednym przełącznikiem i podpiętą do niego przejściówkę. Wybór komputera, który ma aktualnie grać dokonujemy sprzętowo. Troszkę drożej można nabyć przełącznik HDMI dwukierunkowy i wtedy mamy nawet odwrotnie jeden input na komputer i kilka outputów na przejściówki HDMi na audio i analogicznie sprzętowy wybór, które ze słuchawek/głośników mają grać aktualnie z naszego komputera. Gdyby okazało się, że Windows stabilnie to obsługuje, to za powiedzmy około 100 lub 200 zł mamy fajny gadżet w formie sprzętowego przełącznika wejść/wyjść audio, a jednocześnie całkowicie oszczędzamy USB i mamy je wolne na akcesoria typu dyski, których przez HDMI nie podepniemy. Pozdrowienia

  • aiwaz pisze:

    i co sie tak podniecasz to badziew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych