Nowości w Eltenie 2.5

Dodany 3 września 2022
5 komentarzy

Niedawno światło dzienne ujrzała kolejna wersja klienta sieci społecznościowej EltenLink, dedykowanej osobom niewidomym. O nowych funkcjach i usprawnieniach opowiadają Dawid Pieper i Maja Sobiech z fundacji Prowadnica.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nowości w Eltenie 2.5

Ten podcast był pobierany 718 razy

Komentarze

 • wredny pisze:

  jeśli chciałbym opuścić eltena co mogę zrobić?

  • magmar pisze:

   Witam,
   opowiem w paru słowach co da się zrobić, a czego nie. Przede wszystkim nie można usunąć konta. Ono i wszystkie posty napisane na forach zostaną. Wiadomości prywatne również nie znikną z serwera chyba, że druga strona je usunie.
   Grupę i bloga można przekazać albo drogą oficjalną pisząc do developera, albo dogadać się nieformalnie. Można też napisać ogłoszenie, a program wyinstalować z komputera.

 • Paulina pisze:

  Pod względem funkcji program może być przydatny. Niestety społeczność tworzą często osoby niezaradne życiowo i/lub z niepełnosprawnością intelektualną.

  • Sławek Piec pisze:

   Niestety się z tym zgadzam. Wszystko dlatego, że Dawid nie zamierza zmieniać formuły i nie będzie to aplikacja również dla widzących. Tyle się mówi o integracji a tu wręcz odwrotnie. To będzie taki wirtualny związek niewidomych z najgorszymi tradycjami, z kastą uprzywilejowaną administratorów i moderatorów kontrolujących wszystko i wszystkich pod różnymi względami by nie narazić na szwank fundacji. Taka zamknięta aplikacja byłaby dobra dla upośledzonych intelektualnie bo często takie osoby faktycznie wymagają innego traktowania, jednak niewidomi chcą się integrować, więc przeczuwam rychły upadek tej platformy.

 • Paula pisze:

  Ja nie przeczuwam upadku, lecz to, że będzie tam jeszcze więcej osób niezaradnych. Już widać, że spora część z uwagi na złe zrehabilitowanie, zaniedbanie, lub niepełnosprawność intelektualną przesiaduje na portalu, bo nie ma innych zajęć. Spoko, miejsce w Internecie dla takich osób jest również istotne. Mogą się integrować, rozmawiać z kimś innym niż ich rodzina, może trochę usamodzielnić. Z jakiegoś powodu są opóźnieni, nie podejmują aktywności adekwatnych do ich wieku i dobrze, że na Eltenie znajdują podobne osoby, a tym samym zrozumienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.

Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych