Roomba, Czyli Czego Nie Powie Ci Producent

Dodany 17 maja 2018
9 komentarzy

Alicja Witek dzieli się ze słuchaczami refleksjami po 2 latach używania odkurzacza Roomba.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Michał napisał(a):

  Byłem kilka lat temu na prezentacji Roomby. Była to wówczas nowość na polskim rynku i dystrybuowana tylko w sprzedaży bezpośredniej. Zrobiła na mnie wrażenie ale prezentujący pokazał to co chciał, trudno było znaleźć opinie użytkowników niezabarwione marketingiem. Jakiś czas temu w telewizji widziałem obiektywny test tego urządzenia. Moja subiektywna ocena jest taka, że Roomba jest bardziej gadżetem sprzątającym niż odkurzaczem samobieżnym i na dodatek drogim gadżetem. Ma mnóstwo niedoskonałości i w moim odczuciu nie jest warta tych pieniędzy. Osobiście wolę ręczne odkurzanie tradycyjnym odkurzaczem, nawet mając spory dom do posprzątania.

  • Ala Witek napisał(a):

   Myślę, że żadne prezentacje, podcasty czy inne audycje nie dadzą jednoznacznej odpowiedzi wszystkim, czy warto kupować, czy nie. Każdy ma przecież inne potrzeby, dysponuje różną ilością czasu, jaki chce i może poświęcić na sprzątanie. Każdy też ocenia ewentualny zakup w odniesieniu do zasobności własnego portfela. Zatem myślę, żeparametry roomby to jedno, a ostateczną decyzję, każdy podejmuje w oparciu o własne preferencje, możliwości i potrzeby. Ja skupiłam się na aspektach praktycznych. Starałam się opisać, co oceniam pozytywnie, a co negatywnie. Jeśli komuś pomogłam w podjęciu decyzji, to bardzo się cieszę, bez względu na to, czy kupi, czy nie.

  • Marcin napisał(a):

   Witam. Zgadzam się w pełni. Sam myślałem kiedyś o kupnie robota sprzątającego, może niekoniecznie Roombę ze względu na cenę, ale też nienajtańsze urządzeniena rynku. Stwierdziłem jednak, że to jest tylko gadżet, który będzie co najwyżej lekko odświeżał podłogi, a gruntowne sprzątanie i tak trzeba będzie robić klasycznym odkurzaczem. Fakt, że Roomby trzeba pilnować podczas sprzątania moim zdaniem ucina dyskusje o przydatności tego typu sprzętów. Notabene pamięta ktoś odkurzacze piorące Rainbow oferowane na pokazach za ciężki szmal? Wielkie, drogie bydlę, a z funkcji prania korzystało się raz na ruski rok, pozostawało codzienne zmaganie się z wielkim klocem. Pozdrawiam

 • jacek-szymon napisał(a):

  Ala to był super odcinek, jak dla mnie to wzór a nawet wzorzec z sewr potkastu …tu mrugam

  • Ala Witek napisał(a):

   Dziękuję Jacku. Jestem świadoma, że zakup romby to spory wydatek. Dlatego starałam się przygotować podcast bardzo rzetelnie i z uwagą na detale. Pozdrawiam.

 • Zator napisał(a):

  Skutecznie mnie odwiodłaś od zakupu. I słusznie! Dzięki. Wol ę mojego zelmerka.

  • Ala Witek napisał(a):

   O! miło czytać, że podcast się przydał. Ja też mojego zelmerka nie zamieniłabym na żaden inny. Roombe traktuję jako skuteczny sposób na codzienne porcje psiej sierści. Pozdrawiam.

 • Andrzej napisał(a):

  Witam. Bardzo dobry podcast. Dziękuję. Proszę jeszcze powiedzieć, jak reaguje pies na odkurzającą Roombe. Bardzo mnie to ciekawi. Pozdrawiam.

 • Ala Witek napisał(a):

  Witam. Ponieważ mamy psa od 10 miesięcy, teraz już zupełnie ją ignoruje. . Na początku przyglądał się z zaciekawieniem i próbował położyć na niej łapkę ale po kilku dniach przestał zwracać na nią uwagę. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych