Roomba, Czyli Czego Nie Powie Ci Producent

Dodany 17 maja 2018
7 komentarzy

Alicja Witek dzieli się ze słuchaczami refleksjami po 2 latach używania odkurzacza Roomba.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Michał napisał(a):

  Byłem kilka lat temu na prezentacji Roomby. Była to wówczas nowość na polskim rynku i dystrybuowana tylko w sprzedaży bezpośredniej. Zrobiła na mnie wrażenie ale prezentujący pokazał to co chciał, trudno było znaleźć opinie użytkowników niezabarwione marketingiem. Jakiś czas temu w telewizji widziałem obiektywny test tego urządzenia. Moja subiektywna ocena jest taka, że Roomba jest bardziej gadżetem sprzątającym niż odkurzaczem samobieżnym i na dodatek drogim gadżetem. Ma mnóstwo niedoskonałości i w moim odczuciu nie jest warta tych pieniędzy. Osobiście wolę ręczne odkurzanie tradycyjnym odkurzaczem, nawet mając spory dom do posprzątania.

  • Ala Witek napisał(a):

   Myślę, że żadne prezentacje, podcasty czy inne audycje nie dadzą jednoznacznej odpowiedzi wszystkim, czy warto kupować, czy nie. Każdy ma przecież inne potrzeby, dysponuje różną ilością czasu, jaki chce i może poświęcić na sprzątanie. Każdy też ocenia ewentualny zakup w odniesieniu do zasobności własnego portfela. Zatem myślę, żeparametry roomby to jedno, a ostateczną decyzję, każdy podejmuje w oparciu o własne preferencje, możliwości i potrzeby. Ja skupiłam się na aspektach praktycznych. Starałam się opisać, co oceniam pozytywnie, a co negatywnie. Jeśli komuś pomogłam w podjęciu decyzji, to bardzo się cieszę, bez względu na to, czy kupi, czy nie.

  • Marcin napisał(a):

   Witam. Zgadzam się w pełni. Sam myślałem kiedyś o kupnie robota sprzątającego, może niekoniecznie Roombę ze względu na cenę, ale też nienajtańsze urządzeniena rynku. Stwierdziłem jednak, że to jest tylko gadżet, który będzie co najwyżej lekko odświeżał podłogi, a gruntowne sprzątanie i tak trzeba będzie robić klasycznym odkurzaczem. Fakt, że Roomby trzeba pilnować podczas sprzątania moim zdaniem ucina dyskusje o przydatności tego typu sprzętów. Notabene pamięta ktoś odkurzacze piorące Rainbow oferowane na pokazach za ciężki szmal? Wielkie, drogie bydlę, a z funkcji prania korzystało się raz na ruski rok, pozostawało codzienne zmaganie się z wielkim klocem. Pozdrawiam

 • jacek-szymon napisał(a):

  Ala to był super odcinek, jak dla mnie to wzór a nawet wzorzec z sewr potkastu …tu mrugam

  • Ala Witek napisał(a):

   Dziękuję Jacku. Jestem świadoma, że zakup romby to spory wydatek. Dlatego starałam się przygotować podcast bardzo rzetelnie i z uwagą na detale. Pozdrawiam.

 • Zator napisał(a):

  Skutecznie mnie odwiodłaś od zakupu. I słusznie! Dzięki. Wol ę mojego zelmerka.

  • Ala Witek napisał(a):

   O! miło czytać, że podcast się przydał. Ja też mojego zelmerka nie zamieniłabym na żaden inny. Roombe traktuję jako skuteczny sposób na codzienne porcje psiej sierści. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych