Tyflopodcast w Radiu EN – Jaws, NVDA i Window-Eyes

Dodany 25 czerwca 2012
10 komentarzy

Michał Dziwisz, Tomek Bilecki, Patryk Faliszewski, Robert Łabędzki i Kamil Żak rozmawiają o zaletach i wadach trzech najpopularniejszych windowsowych czytników ekranu.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Rabbeat pisze:

  No całkiem ciekawie, utwierdziliście mnie w przekonaniu, że JAWS to dla mnie najlepsze rozwiązanie plus okazjonalnie jako awaryjny screenreader NVDA. Bardzo fajne podsumowanie z tym porównaniem sytuacji do rozwiązań mobilnych i zdanie, że przejechał walec i wyrównał. Mam nadzieję, że tu też trochę podrówna, bo jednak wciąż boli mnie 640zł wydane na SMA do JAWS, tylko po to żeby przesiąść się na Windows 7, a na dodatek niektóre zmiany tylko denerwują.

 • Rabbeat pisze:

  Tak, przy okazji wie ktoś czy można zmienić w JAWS 12, żeby czytał „link” jak w 10tce, a nie „łącze”? Niby głupota, ale jakoś mnie irytuje 🙂

 • Jacek Zadrożny pisze:

  Michale, 290 MB pliku to jednak pewna przesada:) Nie mogłem się nadziwić, dlaczego tak długo się pobiera. Gdzie ekologia Internetu?

 • Kamil pisze:

  Ja już dawno przeztałem pobierać poprostu odnośnik do podcastu wklejam sobie w winampa i jedziemy.

 • Kamil Żak pisze:

  Zmienia się to w schematach mowy i dźwięków, w j 11 i niżej menedżer konfiguracji, 12 i wyżej w centrum ustawień. W czasie edycji schematu chyba na zakładce typ kontrolki zmienić sposób odczytywania linka, i wpisać trzeba mu ręcznie, żeby nie czytał łącze.

 • tomek123 pisze:

  Ja mam takie pytanie odnośnie ostatniej audycji.
  W jaki sposób mogę naprawić możliwość korzystania z syntezatora sapi 4 z syntalka, nie mogę załadować go z menu NVDA.
  Mam naj aktualniejszą wersję, instalowałem program „sphapi”, nic to nie pomogło.
  Używam windows/a 7 home premium 32 bit

 • rylotek111 pisze:

  Całkiem fajnie zrobione.
  po wysłuchaniu audycji nadal jestem zdania, iż NVDA to dla mnie najlepsze rozwiązanie (prosty a przy tym darmowy) 🙂

  Ps: Wstęp/scenka początkowa była rozbijajjąca *smile*

 • Kamil Żak pisze:

  Niestety, trzeba w całości przeinstalować nvda, aby ponownie móc używać syntalka sapi 4 v 1.6. Ja tak przynajmniej miałem.

 • lukaszenka pisze:

  Ja kiedyś też miałem ten problem ale wyeliminowałem go dzięki przeskanowaniu komputera ccleanerem. Polecam!

 • Krzysiek pisze:

  Od niedawna się zainteresowałem NVDA, na co dzień do nawigacji używam jeszcze lupę. Została poruszona sprawa litery ń tak na szybko, to można to ominąć dodając klawisz Windows – alt+win+n. jak pisałem używam lupę z win 7 i jest tu problem z ł i znalazłem właśnie takie rozwiązanie. Może to zadziała komuś przy innym konflikcie, polecam dodawać klawisz Windowsa.
  pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych