Womai Kraków

Dodany 12 października 2020
2 komentarze

O jednej z wystaw krakowskiego Centrum edukacji i wrażeń zatytułowanej W stronę ciemności opowiadają jej pracownicy: Izabela Andruszkiewicz-Mól, Jacek Piotrowski i Piotr Kafel.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Womai Kraków

Ten podcast był pobierany 587 razy

Komentarze

 • Paulina pisze:

  Audycja bardzo mi się podobała. Miałabym kilka pytań:
  1. Czy opowiedzielibyście coś więcej w komentarzach o gościach niewidomych? Domyślam się, że zazwyczaj lepiej sobie radzą. A może tak nie jest? Może przyszedł ktoś niesamodzielny dla kogo wystawa okazała się trudna?
  2. Z jakiego powodu goście nie mają do dyspozycji lasek? Przecież my właśnie dzięki tym przedmiotą pewniej się poruszamy i nie mamy wrażenia, że na coś wpadniemy.
  Pozdrawiam ekipę.

  Paulina

  • Droga Paulino
   Odpowiadając na Twoje pytania
   1. Naszymi gośćmi są również osoby niewidome. Przychodzą by zobaczyć jak przedstawiliśmy świat w naszym muzeum. Zwykle są to osoby zrehabilitowane. Zdecydowanie radzą sobie na wystawie lepiej i poruszają się trochę pewniej. Współuczestnicząc w zabawie często pełnią rolę obserwatora. Zdarzają się również osoby ociemniałe, ale w towarzystwie naszych przewodników radzą sobie dobrze.
   2. To prawda, mimo że codziennie używamy białych lasek jednak w trakcie wystawy posługiwanie się nimi przez wszystkich uczestników spowodowałoby chaos. Goście są prowadzeni przez przewodnika i bezwzględnie muszą przestrzegać jego wskazówek. Natomiast osoby niewidome mają możliwość wejścia na wystawę ze swoją laską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych