Sprzęt - podcasty

Najnowsze podcasty

Subskrybuj podcasty z tej kategorii

Ilość podcastów w tej kategorii: 519

TyfloPrzegląd Odcinek nr 116

Dodany 22 stycznia 2022
2 komentarze

Nowy polski głos syntezy mowy, konwerter nut na zapis brajlowski, czy dodatek do NVDA do robienia zrzutów ekranów to kilka tematów z najnowszego TyfloPrzeglądu. Więcej znajdziecie jak zawsze w audycji, do wysłuchania której tradycyjnie zapraszamy!

Pliki do pobrania :

JBL Link Portable

Dodany 19 stycznia 2022
1 komentarz

Paweł Masarczyk opisuje wygląd i możliwości tego bezprzewodowego głośnika.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: JBL Link Portable

Ten podcast był pobierany 313 razy

TyfloPrzegląd Odcinek nr 115

Dodany 17 stycznia 2022
5 komentarzy

Dostępne szachy, większy nacisk na dostępność w dokumentach tworzonych w pakiecie Office, problematyczny design nowych laptopów Della, czy nowe słuchawki z przewodnictwem kostnym, to tylko garść tematów, które pojawiły się w najnowszym TyfloPrzeglądzie. Zapraszamy do słuchania!

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 114

Dodany 11 stycznia 2022
3 komentarze

W kolejnym wydaniu TyfloPrzeglądu rozmawiamy m. in. O europejskich projektach, które mają poprawić dostępność transportu, dostępnym terminalu płatniczym, czy kolejnych modach, poprawiających dostępność mainstreamowych gier. Sporo tej dostępności, prawda? Po jeszcze więcej zapraszamy do audycji!

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 113

Dodany 30 grudnia 2021
9 komentarzy

W zdrowym ciele zdrowy duch! Dlatego oprócz technologii, tym razem pomówimy trochę o sporcie. Jeśli jednak wolicie komputery i okolice, też mamy coś dla Was, m. in. betę Voice Dream Readera dla systemu macOS, zbiór alternatywnych interfejsów do popularnych usług sieciowych, czy też kolejne wieści o aplikacji Oko. Jak zawsze po więcej zapraszamy do audycji!

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 112

Dodany 28 grudnia 2021
5 komentarzy

W kolejnym TyfloPrzeglądzie rozmawiamy m. in. O usprawnieniach telefonu BlindShell Classic, nowym, głosowym asystencie Windows 11, który pomoże osobom z niepełnosprawnościami, a także o tym, że przebywanie w kosmosie może pogarszać wzrok. Więcej, jak zawsze, w audycji.

Pliki do pobrania :

Kruger&Matz Km0816

Dodany 25 grudnia 2021
3 komentarze

Krzysztof Bruzda omawia wygląd i możliwości tego urządzenia, będącego odbiornikiem radia internetowego, klasycznego pasma FM, jak i stacji nadających w technologii DabPlus.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Kruger&Matz Km0816

Ten podcast był pobierany 1163 razy

TyfloPrzegląd Odcinek nr 111

Dodany 15 grudnia 2021
4 komentarze

W kolejnym TyfloPrzeglądzie zwiedzicie Akropol, poznacie ciekawą książkę kucharską stworzoną w Brazylii, dowiecie się o dostępności nowej wersji WhatsAppa dla Windows, oraz poznacie, co kryje się za hasłem Jaws Connect. Tematów jest oczywiście znacznie więcej, zapraszamy do słuchania!

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 110

Dodany 6 grudnia 2021
2 komentarze

Polski interface Zooma, proteza oka z drukarki 3D, kolejne propozycje dostępnych gier, czy skrypt, dzięki któremu stworzymy tabulaturę gitarową to kilka z tematów, którymi zajmowaliśmy się w najnowszym TyfloPrzeglądzie. Technika pokrzyżowała nam plany i nie byliśmy na żywo, jednak audycja się odbyła, a efektów możecie posłuchać już teraz.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 109

Dodany 28 listopada 2021
2 komentarze

Kolejny TyfloPrzegląd to m. in. Informacje o nowym narzędziu do badania dostępności, wielofunkcyjnym, polskim edytorze MarkDown, mamy też coś dla muzyków i podcasterów a także wiele, wiele więcej, o czym z pewnością się przekonacie, jeśli tylko nas posłuchacie.

Pliki do pobrania :

1 2 3 52
Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych