AudioChart

Dodany 28 sierpnia 2019
2 komentarze

Tomasz Bilecki prezentuje tę wtyczkę dla programu NVDA, zadaniem której jest dźwiękowa interpretacja serii danych liczbowych.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: AudioChart

Ten podcast był pobierany 2525 razy

Komentarze

 • Michał Dziwisz pisze:

  Oto link do wtyczki:
  http://storage.tyflopodcast.net/nowe/master/11/audioChart_1.0_3.nvda-addon
  Drobna uwaga na marginesie, jeśli nie będzie chciało działać w nowszych wersjach Excela, najlepiej komórki sformatować jako liczby.

 • Dawid Pieper pisze:

  Wezwany niejako do tablicy, wyjaśnię odczyty z Infinity. 🙂
  Co do prędkości, tu sprawa jest dość prosta. Infinity1, czyli rakieta, z której pochodzą te dane, hamowała z wykorzystaniem spadochronu głównego otwieranego na bardzo niskiej wysokości (ok. 100m) z prędkości ok. 440m/s do 5,2m/s (prędkość lądowania z tego lotu).
  Oznacza to, że faktyczne hamowanie zajęło ok. 500ms na przestrzeni lotu trwającego ich 17800. A więc faktyczne hamowanie słychać dopiero od ok. 98 procent nagrania, więc na samym końcu.
  Co do ciśnienia, tu mamy do czynienia z gwałtownym opadaniem. Ten fragment, jak nagle ciśnienie skacze miał miejsce, gdy rakieta wyzwoliła spadochron pomocniczy, który nie pozwala jej zbytnio się rozpędzić przy lądowaniu. W tym momencie się zatrzęsła i doszło do nagłych różnic ciśnienia.
  Niższe (o 14hPa) ciśnienie odczytywane przy lądowaniu w stosunku do startu wynika z faktu, że rakieta gwałtownie opadała i wewnętrzne ciśnienie nie zdążyło się wyrównać. Gdyby odczyt potrwał jeszcze sekundę dłużej, prawdopodobnie uzyskana byłaby wartość początkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych