Blog Moja Szuflada

Dodany 8 listopada 2016
11 komentarzy

Moja Szuflada to autorski blog Piotra Witka. O powstaniu, rozwoju i celach serwisu Piotr rozmawia z Alicją Witek.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Blog Moja Szuflada

Ten podcast był pobierany 6105 razy

Komentarze

 • Kanar pisze:

  Fajna sprawa, na bloga zaglądam regularnie od kilku lat. Dzięki Piotrze za kawał porządnej roboty, bo w prosty sposób objaśniasz tajniki wszystkiego.

 • koczi pisze:

  Zgadzam się z przedmówcą dobra robota odwiedzam regularnie stronkę i otrzymuję na poczt każdy dodany wpis,nie raz wysyłałem do Piotra zapytanie i zawsze odpowiada.Życzę powodzenia i wytrwałości

 • Jarek pisze:

  Witam.
  Ja dzięki Piotrowi zacząłem normalnie funkcjonować po utracie wzroku 8 lat temu. Na początku pomagał mi z synbianem, a teraz to iphone i ios. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że działalność Piotra bije na głowę wszystkich doradców ipomocników z pzn i innych organizacji tego typu.
  Życzę Ci Piotrze zdrowia, wytrwałości i cierpliwości w swojej misji.
  Pozdrawiam Jarek.

 • Grzegorz Turek pisze:

  Fajny blog ale jest za dużo o Apple. Chciałbym aby ktoś pisał o linuxie czyli jak pracować z orca czy jak zainstalować nvda na linuxa oraz jakie dystrybucje i środowiska graficzne linuxa najlepiej spółpracują z programami ułatwień dostępu, bo albo widzę jakieś poradniki o windows albo o macu a o linuxie ni hu hu a z pewnością takie poradniki by się przydały czy to na mojej szufladzie o której tu mowa, czy też na tyflopotcascie na którym jestem zdecydowanie częściej.

  • Przedchwilny przedchwil pisze:

   Bo… Powiedzmy sobie to szczerze, raczej nikt tego nie używa, to raczej dla hardcoreowców takich jak ja, którzy lubią sobie wszystko komplikować, bo mogą. A wręcz powiem CI szczerze, że sam czuję się coraz bardziej stary i… Gdyby mi Arch sypnął… Być może nie będę go stawiał, chociaż to jest jeden z tych systemów, które stawiasz i do póki Ci dysk nie padnie jest nie do zajechania. Lubię ten system, chociaż jak każdy ma swoje wady. Chociażby nierozwijane lib-gadu, czy brak czegoś wygodnego do tweetowania, reszta styknie.
   Co do wpisu kociego czegoś tam: Poradnik byłby dobry, jest tylko jedno ale.. Powinna to zrobić osoba z doświadczeniem, np. taki Arch można instalować na ileś różnych sposobów, no i dobrze byłoby żeby ktoś wyjaśnił dlaczego użyliśmy takiego, a nie innego parametru, sam już nie bardzo pamiętam, bo instalujesz raz… A reszta to się już w Gui dzieje, no prawie, ale terminala używam raczej z wygody.

   • Przedchwilny przedchwil pisze:

    Ps. Co do tego klienta Twittera źle ująłem, bo on wygodny to względnie jest, ale ma dziwne bugi typu nie wczytywanie tweetów, czy zapychanie Ramu po dłóższym. Tj. Kilkudniowym uptime.

 • koci-ogon pisze:

  hehe nie ma jak to żona robi audycję z mężem… 🙂 a nom, przydał by się taki blog o linuxach np o instalacji archa…

 • Asia pisze:

  Dzięki Piotrze za blog, często z niego korzystam. Polecam nawet widzącym znajomym. Pozdrawiam

 • Barbara pisze:

  Witam !
  Ja także z podziękowaniami . Piotrze sporo wyjęłam z Twojej szuflady i bardzo mi pomogłeś , iPhone jest moim pierwszym dotykowym i udźwiękowionym smartfonem . Bez Twoich rad nie ruszyłabym z miejsca .
  Pozdrawiam Ciebie i Alicję i życzę dużo spotkań z ciekawymi ludźmi .
  P.S.
  Także kocham psy (nie tylko swoje)
  i łagodnieje przy gitarze (nie tylko swojej).

 • Dobra audycja, niekiedy zaglądam na szufladę Piotrze. Mam pytanie z kolei takie czy mugłbyś podać tytuły tych książek fantazy, ponieważ ja też lubię tą literaturę. Pozdrawiam Was obydwojga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych