Braille Sense Polaris MINI

Dodany 5 stycznia 2021
1 komentarz

O wyglądzie i możliwościach tego notatnika w rozmowie z Michałem Dziwiszem opowiada Agata Białobrzeska.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Braille Sense Polaris MINI

Ten podcast był pobierany 728 razy

Komentarze

 • Mateusz Bobruś pisze:

  Witajcie.
  Wiem, że będę się czepiał, ale opowiem o tym, co mi się niepodoba w BS polaris:
  Po pierwsze, dość stara wersja Android, bo tylko, a może aż, 5.0 Lollipop. Nie wiem, kiedy Lollipop wyszedł, ale dla mnie, jest to urządzenie dość stare, niestety.
  Po drugie, brak możliwości zmiany języka systemu, bo o ile można w samych ustawieniach zmienić język przeglądarki i całego systemu android, to już języka głównej nakładki się zmienić tak łatwo nie da. W prawdzie można to zrobić poprzez pobranie odpowiedniego pliku z oprogramowaniem i przeprowadzenie aktualizacji offline, ale trzeba wchodzić na strony dystrybutorów i tam szukać odpowiedniego języka. Dobrze byłoby, gdyby producent udostępnił wszystkie lokalizacje, ale zapewne tak się nie stanie, ponieważ musieliby płacić za lokalizację wszystkim dystrybutorom, a pewnie ich na to nie stać, ale z drugiej strony, co mnie to obchodzi?
  Po trzecie, procesor. Bardzo słaby, jak na Androida i poza nakładkę nie da się wyjść na zewnątrz, bo się dławi. Z tego, co wiem, to w BS Polaris jest jakiś gładzik do wykonywania gestów dotykowych, ale w Mini, jak słusznie Agata zauważyła, nie ma.
  Reasumując, uważam, że za taką cenę, nieważne, czy byłoby to 16000, czy 22000, nie kupiłbym takiego urządzenia. To już za 1299 zł można kupić telefon Realme 7 Pro z Android 10, a producent planuje aktualizację do Android 11 w styczniu. Jeśli ktoś chce sam notatnik bez niczego, to może kupić urządzenie Q braille.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych