Braille Sense Polaris MINI
Dodany 5 stycznia 2021
1 komentarz
O wyglądzie i możliwościach tego notatnika w rozmowie z Michałem Dziwiszem opowiada Agata Białobrzeska.
Pliki do pobrania :
Pobierz plik z audycją: Braille Sense Polaris MINI
Ten podcast był pobierany 728 razy
Komentarze
Witajcie.
Wiem, że będę się czepiał, ale opowiem o tym, co mi się niepodoba w BS polaris:
Po pierwsze, dość stara wersja Android, bo tylko, a może aż, 5.0 Lollipop. Nie wiem, kiedy Lollipop wyszedł, ale dla mnie, jest to urządzenie dość stare, niestety.
Po drugie, brak możliwości zmiany języka systemu, bo o ile można w samych ustawieniach zmienić język przeglądarki i całego systemu android, to już języka głównej nakładki się zmienić tak łatwo nie da. W prawdzie można to zrobić poprzez pobranie odpowiedniego pliku z oprogramowaniem i przeprowadzenie aktualizacji offline, ale trzeba wchodzić na strony dystrybutorów i tam szukać odpowiedniego języka. Dobrze byłoby, gdyby producent udostępnił wszystkie lokalizacje, ale zapewne tak się nie stanie, ponieważ musieliby płacić za lokalizację wszystkim dystrybutorom, a pewnie ich na to nie stać, ale z drugiej strony, co mnie to obchodzi?
Po trzecie, procesor. Bardzo słaby, jak na Androida i poza nakładkę nie da się wyjść na zewnątrz, bo się dławi. Z tego, co wiem, to w BS Polaris jest jakiś gładzik do wykonywania gestów dotykowych, ale w Mini, jak słusznie Agata zauważyła, nie ma.
Reasumując, uważam, że za taką cenę, nieważne, czy byłoby to 16000, czy 22000, nie kupiłbym takiego urządzenia. To już za 1299 zł można kupić telefon Realme 7 Pro z Android 10, a producent planuje aktualizację do Android 11 w styczniu. Jeśli ktoś chce sam notatnik bez niczego, to może kupić urządzenie Q braille.