Discord

Dodany 9 lutego 2020
3 komentarze

O podstawowych funkcjach tej platformy komunikacyjnej opowiadają Paweł Masarczyk i Mikołaj Hołysz.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Discord

Ten podcast był pobierany 889 razy

Komentarze

 • Piotr Machacz pisze:

  Aplikacje na iOS, przynajmniej jeśli chodzi o nawigacje między serwerami, rozmowami i naszym profilem, lepiej obsługiwać eksploracją niż gestami. W górnej lewej części ekranu mamy przycisk do otworzenia „szuflady”, czyli takiego menu nawigacyjnego. Jak ją otworzymy, to pod spodem, w lewej części ekranu mamy nasze serwery. Lekko na prawo od nich jest lista kanałów serwera, w którym aktualnie jesteśmy, najpierw tekstowe, pod spodem głosowe. I na samym dole ekranu mamy kilka dużych zakładek dających nam dostęp do znajomych i ustawień.

  To menu lepiej obsłużyć eksploracją, ponieważ chodząc po ekranie gestami, VO zawsze widzi elementy tego menu nawet, jeśli nie ma ich na ekranie. Dlatego można bardzo łatwo się pogubić. Jeśli o tym pamiętamy to aplikacja na iOS jest całkiem spoko.

  Jeszcze jedna mała wskazówka co do aplikacji na komputer, w ustawieniach w sekcji powiadomienia można sobie włączyć czytanie wiadomości przez TTS. Można ustawić czytanie wszystkich wiadomości albo tylko tych z kanału, w którym aktualnie jesteśmy. Opcja jest na pewno na komputer i chyba na stronie www też, i jest całkiem przydatna jeśli mamy starszego Windowsa, gdzie powiadomienia są niedostępne, albo gdy jesteśmy w oknie aplikacji i chcemy słyszeć nowe wiadomości automatycznie.

 • Mateusz Bobruś pisze:

  Cześć.
  Próbowałem wejść w link, który podał Mikołaj, aby dołączyć do serwera Tyflopodcastu, ale z nieznanych przyczyn link nie działa. Czy moglibyście ten link ponownie sprawdzić?
  https://discord.gg/b9zqstp
  Pozdrawiam.

 • Nuno pisze:

  Do chatu tekstowego jak najbardziej, natomiast jeżeli chodzi o rozmowy głosowe to to jest jakieś nieporozumienie, chyba że przed trzy tygodnie coś diametralnie się zmieniło.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych