Nowości w iOS 13

Dodany 1 października 2019
9 komentarzy

Michał Dziwisz, Patryk Faliszewski, Kamil Łukaszewicz i Piotr Malicki rozmawiają o nowościach w mobilnym systemie Apple.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nowości w iOS 13

Ten podcast był pobierany 1652 razy

Komentarze

 • Marek pisze:

  Napiszcie prosze czy działa wan pisno ręczne. U mnie na Iphone SE nie działa. Cokolwiek wpisuje dostaje komunikat nie rozpoznano.

  • Aga pisze:

   Ja mam dokładnie tak samo. Nie działa mi pismo ręczne, a do tego nie działa mi YouTube i focus mi strasznie szaleje w niektórych menu albo aplikacjach, a oprócz tego voice over zjada mi S na początku wyrazów

 • ola pisze:

  niestety u mnie na iphone se w ios 13.2 nie działają widżety w aplikacji skróty. Pojawia się tylko ikonka „skróty”, ale konkretnego skrótu już brak. Też tak macie?

 • Tomek pisze:

  Witajcie. Ja w ogóle nie umiem pokapować tych skrutów. Z czym to się je i ogólnie. Hociaż swoją drogą kto by się spodziewał że w nowym iosie pojawi się apka skruty. Jeszcze nie tak dawno na tyflopodcastcie była audycja o apce skruty którą można było z appstore pobrać, a tu już jest jako apka systemowa. Wracając do zastosowania skrutów. To one jakoś pomagają w codziennych czynnościach? Nie wiem. Nie bawiłem się tym. Niby otworzyłem skruty, niby dodałem skrut, ale żeby on mi w czymś pomógł? Nie bardzo. Pozdrawiam.

  • Miki pisze:

   Skróty mają na celu automatyzację różnych działań na IPhone. Zamiast wykonywać kilka czynności jedna po drugiej możesz sobie to zautomatyzować przy pomocy skrótu. Jest galeria gotowych skrótów – trzeba tylko wpisać odpowiednie parametry dla okoliczności, w jakich ma być wykonany lub dla użytkowników zaawansowanych znających język programowania jest możliwość tworzenia własnych skrótów. Oczywiście przydatność ich zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika – dla jednego będą one zbyteczne zaś dla innego przydatne i pomocne. Zależy do czego ktoś wykorzystuje smartfona i jak zaawansowanym użytkownikiem jest.

 • Grzegorz 76 pisze:

  Witam
  po aktualizacji do najnowszej wersji,po wybudzeniu ipfhone poprzez podniesienie nie zawsze wypowiadana jest godzina.Mam model Se

 • uzytkownik iPhone 7 pisze:

  Na temat iOS 13 i jego kolejnych wersji mam swoje, dość negatywne zdanie, choć pewnie za jakiś czas różne rzeczy poprawią. Irytują mnie dwie rzeczy: 1. gdy mam ustawiony głos (Zosia rozszerzony) przycisk „Usuń” jest źle wymawiany, przypomina to chrząknięcie (prędkość mowy 85%). Druga sprawa: na ekranie z widgetami mam ikonkę ulubionych kontaktów. Wcześniej na zablokowanym ekranie mogłem wybierać nuulubione kontakty. Teraz są one widoczne dopiero przy odblokowanym ekranie. W opcjach mam włączone ulubione kontakty na ekranie blokady.

 • borys pisze:

  Potwierdzam że jest problem z widżetami na zablokowanym i odblokowanym ekranie, no cóż czekamy na poprawki. Duży plus za pojawienie się paska do przewijania. Posiadam iphone SE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych