Polski Bus, Zakup Biletu

Dodany 10 marca 2015
8 komentarzy

Na temat zakupu biletów na stronie internetowej tego przewoźnika autokarowego opowiada Paweł Pluszczyk.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Polski Bus, Zakup Biletu

Ten podcast był pobierany 2323 razy

Komentarze

 • Paweł Pluszczyk pisze:

  Jako suplement do mojego podcastu, chociaż pewnie jakieś komentarze się pojawią, dodam, że pojawiły się zniżki na niektóre trasy tego przewoźnika sygnowane jako pospieszne. Zniżka jest od ceny handlowej, która napiszę wprost nie wiem jaka jest, więc może się okazać, że w długiej przedsprzedaży bardziej opłaci się zakup biletu promocyjnego niż ulgowego. Wszystko jednak dopiero się rozkręca i na obecną chwilę trudno przewidzieć ile będzie tras pospiesznych i jak to wszystko będzie wyglądało. Ulga wybierana jest z rozwijanej listy, więc nadal ciągle wszystko jest dostępne. Ja osobiście czekam na wprowadzenie rezerwacji miejsc.

 • Knight pisze:

  Powiedz mi po co ci rezerwacja miejsc? Swoją drogą nie do końca wiem o co chodzi z tymi wprowadzonymi ulgami. Wybierając jedną z nich okazało się, że na danej trasie żadna z nich nieobowiązuje, ale może to jakoś do pracują. Tak czy owak uważam to za świetny środek transportu. Przerzuciłem się na to z kolei. W Pl busie jest faktycznie szybko, tanio i komfortowo. Co do rezerwacji miejsc. To nie jest pociąg, po drugie po co to komu? Mi tam wystarcza zgłoszenie, że podrużuje osoba niewidoma i całe miejsce jest moje i rozwalam się na nim niczym Michael Knight w swoim wozie i obchodzi mnie tylko to żeby dotrzeć na miejsce, ale odpowiedz na pytanie, bo ja nie mam pojęcia po co ci ta rezerwacja, bo ja nie rozumiem, ale może zrozumiem jak odpowiesz. Pozdrawiam.

 • Paweł Pluszczyk pisze:

  Witaj.
  Jeśli o komfort chodzi, cóż polecam przejazd autokarem Simpleexpres lub Luxexpres. Są to nowiutkie Scanie Irizar i komfort jest bez porównania wyższy niźli w PB. Jest znacznie ciszej, cieplej wygodniej, lepiej działa wi-fi osoby widzące, mają do dyspozycji tablety z filmami, muzyką i internetm, słowem jak w długodystansowych samolotach regularnych przewoźników. Imienna rezerwacja jest po to, aby raz wyeliminować handel biletami w sieci, gdyż w obecnej chwili wystarczy wyklepać nr rezerwacji z pamięci więc lewy handelek kwitnie, a 2 chodzi o to, aby pozbawiony w przeważającej większości kultury polski naród nie pchał się jak dziki byleby tylko siedzieć jak najbardziej z przodu, lub też aby się po prostu dostać. Każdy ma swój nr miejsca, ludzie ustawiają się w jakimś dającym się przewidzieć porządku ci którzy mają miejsca na przodzie wsiadają jako pierwsi i tak dalej. Tym czasem obecnie wygląda to tak, że trwa wyścig do drzwi niczym do wakacyjnego pociągu w czasach PRL, dobrze, że przez okna się nie da bo i pewnie tą drogą naród by się pchał. łokcie, wrzaski typu ja pierwsza, ja muszę pierwsza to jest norma. Tylko raz widziałem jak kierowca tarasuje drzwi i najpierw wpuszcza ludzi posiadających rezerwacje grupowe i niepełnosprawnych, a następnie całą resztę. Domyślam się, że z czymś takim się nie spotkałeś, że tobie to nie przeszkadza, lub po prostu masz do tego inne podejście. Ja we Wrocławiu widziałem to wiele razy, lubię porządek i jak wszystko toczy się swoim trybem i gdy poszczególne jednostki znają swoje miejsce w szeregu i nie pchają się przed ów szereg. Do tego dochodzi przepychanie się w autobusie w poszukiwaniu wolnego miejsca, tak jeśli ktoś ma nr mniej więcej wie gdzie siedzi i nie łazi po całym autobusie aby znaleźć miejsce wg swoich kryteriów tylko robi to przed komputerem w domu czy gdzie dokonuje rezerwacji. Jeśli o ulgi chodzi, to musisz najpierw sprawdzić czy dana linia to linia pospieszna i tam są ulgi. Obecnie jest to na trasie bodajże z Warszawy do Krakowa, z Warszawy do Rzeszowa i z Gdańska do Wrocławia przez Poznań i Leszno. Generalnie trzeba po prostu szukać linii sygnowanej jako pospieszna i wówczas ulga działaAle jak napisałem w swoim pierwszym komentarzu, sądzę, pewności jednak nie mam, że kupując w długiej przedsprzedaży na kilka miesięcy przed podróżą i tak bardziej opłaci się kupno po cenie promocyjnej bez ulgi…

 • Knight pisze:

  Nie spotkałem się z taką sytuacją o której napisałeś Pawle, ale faktycznie teraz zrozumiałem co miałeś na myśli pisząc o rezerwacji miejsc i może faktycznie w takim przypadku byłoby to potrzebne zwłaszcza, że wtedy mogłoby być mniejsze zamieszanie. Co do tego przewoźnika o którym pisałeś, to jeśli będę kiedyś miał możliwość to przetestuję na pewno. Co do podcastu, to fajnie, że takowy powstał. Wiele osób na początku w tym ja miało problem z kupnem biletów na tej stronie. Na szczęście ktoś kiedyś mi to dokładnie wytłumaczył jak to zrobić z czytnikiem ekranu. Twój podcast przyda się tym, którzy jeszcze tego nie ogarnęli że tak to ujmę, pozdrawiam :).

  • Paweł Pluszczyk pisze:

   Dziękuję za słowa uznania. Jeśli to pomoże chociaż jednej osobie, ja mam z tego satysfakcję. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ci ludzie, którzy tu zachowują się jak opisałem, po przekroczeniu granicy np. z naszym zachodnim sąsiadem, przechodzą jakąś dziwną metamorfozę. No ale to nie na ten temat dyskusja. Przewoźnik o którym wspomniałem bo to w sumie jedna firma, w Polsce jeździ na trasie Warszawa Kraków, również na trasie Warszawa praga przez Wrocław i Warszawa Berlin przez poznań, jak również Warszawa Wilno. Powodzenia wszystkim, którzy podróżują autokarowo.

 • Dj pajda pisze:

  Witam Paweł kolejma świetna audycja i dobry komentarz do uwag powyżej to fakt że ludzie w polsce zachowuja sie jak barany wchodzac jak do obory a nie do autobusu gdzie powinny panowac jakies reguly jakby mogli to niewazne kto i co na drodze czy to staruszek czy kobieta w ciazy czy niepelnosprawny to co tamm po trupach do celu byle byc pierwszym ale coz taki narod katolicki milosierny i kulturalny dodam jeszcze ze dzwonilem na infolinie polskiego busa dla niepelnosprawnych bo taka istnieje i dowiedzialem sie ze w polowie tego roku ma pojawic sievaplikacja na telefony ale pani nie potrafila odpowiedziec ma jaka platforme pozdrawiam

 • Paweł Pluszczyk pisze:

  Kolejny dodatek do strony. W ostatnim czasie w zakładce rozkład jazdy nastąpiły pewne zmiany.
  Po pierwsze po wejściu w tą zakładkę należy wybrać polską lub angielską tablicę odjazdów. Gdy w to wejdziemy, jest lista linii niestety nie opisana czy są to linie pospieszne czy ekspresowe, jak również dla Jawsa nie jest sygnowane jako link. Należy nacisnąć enter na interesującej nasz linii, a poniżej zostanie wyświetlony rozkład jazdy dla tej linii już z informacją czy to linia POSP czy EX. Możemy zaznaczyć więcej niż jedną linię. Wszystko nadal dostępne.

 • Ultimately, the sanction behind this body of international law, which has been created on the subject, is the universal dictates of humanity. That is why the Declaration and the relative covenants may sometimes appear to be transgressing a State’s right to deal with its citizens as it sees fit. But till the ideal of one world has been achieved, it is certain that no international organization will be able to override the authority of supreme rational bodies in each State.
  roshe run flyknit http://www.nikerosherunflyknit.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych